Nový MicroStation: Beta 3

Výroba nového MicroStationu se blíží do finále. Bentley uvolnili jeho 3. beta verzi.

Zanedlouho tomu bude rok, kdy Bentley poprvé předvedli, jak bude vypadat nová verze - lépe možná řečeno generace - jejich stěžejního produktu: MicroStationu. V červnu 2014 si mohli abonenti služby SELECT stáhnou a vyzkoušet první betu - přesněji Early Access Preview 1  (EAP1)- podrobněji o tomto počinu jsme informovali v tomto článku. Tento  "Včasný náhled 1" sice nepotřeboval licenci jako komerční produkt, ale jeho licence byla pouze dočasná, od 1.9.2014 již EAP1 nelze spustit. V září 2014 Bentley uvolnili druhý Včasný náhled, EAP2- viz tento článek - jednalo se o verzi 8.21.02.155. Tato verze také nepotřebovala (komerční) licenci, a její dočasná licence vypršela v dubnu 2015. A proto ji už nespustíme - objeví se pouze strohé okénko se zprávou "This early access preview of MicroStation has expired" (tj. vypršel).

EAP3 - tj. třetí beta nového MicroStationu v anglické verzi je od 7.4.2015 připravena ke stažení na standardních stránkách Fulfillment Center . Tento nový způsob stahování Bentley produktů je popsán v tomto článku.

Při stahování EAP3 budeme na těchto nových stránkách postupovat takto:

V levém (filtrovacím) sloupci zvolíme kombinaci Release Typ: Early Access a zároveň Brand:MicroStation. tento filtr k nám pustí 4 produkty, jsou tam nejen MicroStationy, ale i podpůrné aplikace (třeba GenerativeComponents) kterých si nyní nebudeme všímat. V rubrice MicroStation rozbalíme popisek vlevo dole: All Downolads. Výsledek naší akce by měl být, jak ukazuje obrázek; modrým rámečkem jsou zdůrazněny důležité položky.

Po rozbalení všech dostupných mutací a verzí (bet a EAPn) si vybereme ze seznamu (zaškrtneme vlevo od položky) potřebnou instalační sadu - v našem případě je to MicroStation CONNECT Edition x64 Beta 3 (English), a pomocí zelené packy vpravo od položky spustíme stahování.

Než se nám masa dat (více než 1,1, GB) stáhne, zkusíme rozšifrovat tučný název v předešlém odstavci:

  • CONNECT Edition: Tak se bude nová řada MicroStation (a Powerdraft ap.) produktů jmenovat (pracovní název: Vancouver odvál čas, podobně jako kdysi Athény), připomínám, že se jedná o obvyklý Bentley standard v pojmenování verzí tak, aby v tom byl co největší zmatek - podrobněji o dřívějších názvech. Tento název (CONNECT Edition) má symbolizovat propojování a spojování, ale čeho s kým, to zatím nevíme...
  • x64:  Tato verze je pouze 64-bitová a pracuje na Windows 7, 8, 8.1 - 64-bitových, tedy žádne Visty, natož XP. Inu, nový SW = nové nároky...
  • (English):  jedná se o anglickou verzi. Kromě anglické je již k dispozici korejská a japonská. Překlad české verze je prakticky ukončen, nyní se čeká na výrobu. Může se stát, že do měsíce bude v seznamu stahovatelných MicroStationů EAP3 (viz obrázek) i položka s českou verzí.

Jakmile bud česká verze uvolněna, budeme čtenáře postupně seznamovat s novinkami - podobně jako např. v tomto "anglickém" článku.

Ještě poznámka k instalaci: Jednotlivé EAPn se instalovali/instalují jako samostatné produkty do samostatných adresářů. Tedy instalace novějšího EAP se nijak nedotkne dřívějších (již nespustitelných EAP). Ty je nutné odinstalovat ručně pomocí obvyklého Windows postupu: Přidat a odebrat programy.

A nyní vzhůru za dobrodružstvím! Směle se ponořme do MicroStation CONNECT Edition x64 Beta 3 (English)! Redakce CAD LeXikonu vá přeje mnoho zdaru!

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře