Staré fonty v nové verzi

Uživatel, který přechází z nějaké starší verze MicroStationu (PowerDraftu, Bentley View, apod.) by neměl zapomenout na jednu drobnost, která kdykoliv v budoucnosti může přinést nikoliv velké, avšak nepříjemné problémy. Textové prvky v nové verzi "vypadají" jinak, než ve staré verzi.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Zaokrouhlování hodnoty kóty

I když je možné pro prvky-kóty nastavit mnoho nejrůznějších parametrů, tak jeden - pro některé uživatele - důležitý parametr nelze pro kótovací styl (a potažmo pro všechny kóty, které jsou tímto kótovacím stylem definovány) určit. Mluvím o zaokrouhlení naměřené hodnoty na kótovací čáře.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Prostředí V8i dostupné v CONNECT verzi

V nejnovější verzi MicroStationu CONNECT Edition - Update 14 (verze 10.14.00.105) má uživatel možnost snadno a především rychle přepnout standardní CONNECT uživatelské rozhraní (tj. pásy neboli ribbony) do starého, známého, V8i uživatelského rozhraní.

Číst dál: Prostředí V8i dostupné v CONNECT verzi

Uživatelovy nesnáze (6.)

Překvapení - zpravidla nepříjemná - někdy čekají uživatele na nečekaných místech a jejich příčina může být docela překvapivá. Například může být provoz MicroStationu omezen proto, že uživatel nemá nainstalován nějaký jiný software.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Výpočet objemu určeného sieťou (mesh)

S aplikáciou MicroStation môžete spočítať objemy a plochy 3D telies. To je asi známe. No viete že je možné zrátať aj objem, ktorý , ktorý je určený ako nepravidelná „výseč“ priestoru ? Napríklad to môže byť objem nasypanej haldy materiálu ako v našom prípade.

Číst dál: Výpočet objemu určeného sieťou (mesh)

Panely nástrojů v CONNECT

Uživatel MicroStationu nebo PowerDraftu používající verzi V8i zažívá zpravidla při přechodu na novou verzi CONNECT Edition potíže, protože si musí zvyknout na významnou změnu v uživatelském prostředí - místo panelů nástrojů je nucen používat pásy (ribbony).

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Symboly v textovém prvku

V dialogu Textový editor můžete zadávat nejen obyčejná písmena a cifry, nýbrž jakýkoliv znak z Windows-aktuální UNICODE tabulky. Stačí vědět, jak se k UNICODE znakům v Textovém editoru "dostat". Je to celkem snadné, a tento článek vás to v několika minutách naučí.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Odstup vynášecích čar

Při nastavování parametrů kót v kótovacím stylu je možné v některých parametrech "kouzlit" a zajistit tak nečekané možnosti. Ukážeme si to na příkladu, jak změnit způsob nastavení odstupu (popř. délky) vynášecí čáry.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Buňky v CONNECT

V minulém článku jsme zjišťovali, jak se změnily možnosti při umisťování nového textového prvku do modelu mezi verzemi V8i a CONNECT. Zkusme nyní něco podobného provést u buněk. Porovnejme, jak se s příchodem nové CONNECT verze změnila práce s buňkami.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Umístění textu v CONNECT

Některé nástroje a postupy se sice při přechodu od verze V8i do verze CONNECT Edition v MicroStationu příliš uvnitř nezměnily, avšak jejich venkovní prezentace je odlišná. Jinak řečeno nástroj funguje stejně - možná s nějakými drobnými vylepšeními - ale jeho uživatelské rozhraní je změněno. A to někdy tak, že se zkušený V8i-uživatel může domnívat, že je všechno jinak - i uvnitř nástroje. Většinou se jedná o zbytečnou paniku a stačí pár akcí typu "pokus-omyl" a bývalý V8i-uživatel se stane CONNECT-uživatelem. V tomto článku si ukážeme jednu z výrazných změn v uživatelském rozhraní, která však takřka nemá vliv na práci s nástrojem, a pokud ano, tak v dobrém. Ukážeme si, jak nově vypadá nástroj Umístit text.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...