Symboly v textovém prvku

V dialogu Textový editor můžete zadávat nejen obyčejná písmena a cifry, nýbrž jakýkoliv znak z Windows-aktuální UNICODE tabulky. Stačí vědět, jak se k UNICODE znakům v Textovém editoru "dostat". Je to celkem snadné, a tento článek vás to v několika minutách naučí.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Odstup vynášecích čar

Při nastavování parametrů kót v kótovacím stylu je možné v některých parametrech "kouzlit" a zajistit tak nečekané možnosti. Ukážeme si to na příkladu, jak změnit způsob nastavení odstupu (popř. délky) vynášecí čáry.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Buňky v CONNECT

V minulém článku jsme zjišťovali, jak se změnily možnosti při umisťování nového textového prvku do modelu mezi verzemi V8i a CONNECT. Zkusme nyní něco podobného provést u buněk. Porovnejme, jak se s příchodem nové CONNECT verze změnila práce s buňkami.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Umístění textu v CONNECT

Některé nástroje a postupy se sice při přechodu od verze V8i do verze CONNECT Edition v MicroStationu příliš uvnitř nezměnily, avšak jejich venkovní prezentace je odlišná. Jinak řečeno nástroj funguje stejně - možná s nějakými drobnými vylepšeními - ale jeho uživatelské rozhraní je změněno. A to někdy tak, že se zkušený V8i-uživatel může domnívat, že je všechno jinak - i uvnitř nástroje. Většinou se jedná o zbytečnou paniku a stačí pár akcí typu "pokus-omyl" a bývalý V8i-uživatel se stane CONNECT-uživatelem. V tomto článku si ukážeme jednu z výrazných změn v uživatelském rozhraní, která však takřka nemá vliv na práci s nástrojem, a pokud ano, tak v dobrém. Ukážeme si, jak nově vypadá nástroj Umístit text.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Zlomky v textovém prvku

Ve verzi CONNECT nabízí dialog Textový editor několik nových možností. Jedna z nich je možnost zadávat do textových prvků zlomky. Nikoliv jako ručně sestavený slepenec znaků a jakéhosi lomítka, nýbrž se jedná o "plnohodnotný" zlomek.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Oblíbený text

V MicroStationu (a PowerDraftu) verze CONNECT je dialog Textový editor obohacen o několik ikon a možností, které lze považovat za užitečné, protože uživatelovi práci s textem zpřehlední, usnadní a urychlí. V tomto článku si ukážeme novou možnost: Definování a používání oblíbených textových položek.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Závada v Rychlých klávesách

MicroStation (popř. PowerDraft) CONNECT Edition nabízí uživatelovi možnost aktivovat (nějaký) nástroj, popř. otevřít (nějaký) dialog pomocí Rychlých (horkých) kláves. Nicméně tato rychlá a příjemná (když se uživatel pro oblíbený nástroj naučí příslušný dvojhmat) služba má nepříjemnou závadu.

Číst dál: Závada v Rychlých klávesách

Mezerník v CONNECT jinak

V MicroStationu/PowerDraftu CONNECT Edition pozorný uživatel, který si zvykl na starší verze (V8i, XM apod.), zjistí s překvapením, že klávesa <Mezerník> vykonává jinou akci, než dříve.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Rastrové druhy čar

V MicroStationu CONNECT Update 7 (verze 10.07.00.35; Listopad 2017) může uživatel používat novinku: Rastrové druhy čar. Podívejme se, co přináší...

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Parametrický modelář v CONNECT (3.)

Některé nástroje na parametrické úpravy objektů vyžadují po uživateli zvýšenou pozornost a trpělivost. Kromě obvyklých požadavků typu A) vybrat správný nástroj, B) určit postupně potřebné prvky, C) určit je ve správném pořadí, D) určit je na správných místech, přibývá ještě jeden požadavek: Vzájemná poloha zpracovávaných prvků musí splňovat "nějaká geometrická" pravidla. Ukážeme si na jednom speciálním nástroji, že poloha 3D tělesa a 2D profilu, který "udělá něco" s tímto tělesem, je docela důležitá. Pokud jejich vzájemná poloha nástroji nevyhovuje, nástroj nic neudělá, a ještě flustrovanému uživateli vynadá.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...