Správa licencí a Bentley SELECT

Podpora aplikací Bentley - aktualizace

Důležitá aktualizace politiky podpory společnosti Bentley

Od 1. ledna 2019 mají následující starší verze softwaru společnosti Bentley zastavenou podporu:

  • Desktopové aplikace, V8, XM, 2004, SE Edition, V5, 95 Edition
  • ProjectWise, všechny verze V8i (Dříve SELECTseries)

Zaregistrujte se a přečtěte si více...

Nový CONNECT Licensing

CONNECT Licensing je nový licenční model Bentley, který poskytuje vyšší bezpečnost a optimalizuje používání produktů podle pravidel Bentley SELECT Subscriptions.

Číst dál: Nový CONNECT Licensing

CONNECTION Client - zdroje informácií

Zoznam odkazov na informácie k téme nového systému registrácie, inštalácii a používaniu aplikácie CONNECTION Client.

Číst dál: CONNECTION Client - zdroje informácií

CONNECTION Client - instalace

Rýchly postup kde nájsť inštaláciu aplikácie CONNECTION Client pre podporu nového licencovania Bentley. Podmienkou je existencia Vášho účtu na portáli Bentley SELECT services (connect.bentley.com).

Číst dál: CONNECTION Client - instalace

Bentley SELECT - licencovanie produktov

Nový systém licencovania desktop produktov Bentley Systems bude naviazaný na osobu používateľa. Hovoríme o používateľoch u zákazníkov, ktorí majú aktívnu zmluvu Bentley Select vo verzii CONNECT Edition (aktuálne všetky aktívne Selecty).

Číst dál: Bentley SELECT - licencovanie produktov

Bentley SELECT licence, změna podmínek

SELECT zákazníky Bentley čeká (některé již 15. února 2018 , jiné později) významná změna v provozu všech Bentley produktů. Stručně řečeno: SELECT zákazník spustí Bentley program či aplikaci jen tehdy, pokud bude přihlášen/zapsán (Sign in) ve službě CONNECTION Client. V tomto článku nebudeme nijak tento krok hodnotit (vítat, odsuzovat, proklínat, atp.), zaměříme se pouze na technickou stránku věci: Co SELECT uživatel musí provést, aby mohl po 15. únoru s Bentley programy pracovat?

Číst dál: Bentley SELECT licence, změna podmínek

Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Uživatel je dlouholetý držitel obyčejné licence (popř. více licencí) na nějaký Bentley program a rozhodl se, že si k licenci (k licencím) přikoupí službu SELECT. Například proto, aby mohl začít používat nejnovější verzi kdysi dávno zakoupeného produktu. Při takovém nákupu služby SELECT  mohou nastat dvě typické situace, z nichž pro uživatele vyplynou nepříjemné zprávy.

Číst dál: Vstupuji do SELECTu; nečeká mne nějaká nepříjemnost?

Prekračovanie licencií - zmena podmienok - pokračovanie

Zmena licencovania je dobrou správou pre používateľov. 10 min interval prinesie reálnejšie vyhodnotenie licencií. Treba len pripomenúť, že dnes je každé - a teda aj prvé - prekročenie limitu brané ako dôvod na spoplatnenie prekročenia počtu licencií (tzv. QTL faktúra).

Číst dál: Prekračovanie licencií - zmena podmienok - pokračovanie

Překračování licencí - změna podmínek

Před dvěma lety (jaro 2014) firmy Bentley zavedla nový způsob kontroly, zda SELECT zákazníci nepřekračují při používání Bentley produktů zakoupený (předplacený) počet licencí. Podrobně je tato novinka probrána a diskutována v tomto článku a v navazujícím článku.

Číst dál: Překračování licencí - změna podmínek

Nový postup při stahování Bentley programů

SELECT uživatelé mohou na svém účtu stahovat Bentley programy pomocí nového (přehlednějšího) rozhraní. Na stránkách selectservices.bentley.com (které se nezměnily) použijte obvyklý odkaz na "Software Downloads", avšak následující stránka je již jiná, než bývávala.

Zaregistrujte se a přečtěte si více...