Správa licencí a Bentley SELECT

Bentley ukončují podporu starých verzí

V prosinci 2022 rozesílají Bentley všem uživatelům jejich produktů nevyžádaný, nicméně důležitý email s informacemi, jak budou v roce 2023 a později podporovány Bentley programy.

Číst dál: Bentley ukončují podporu starých verzí

PowerDraft bude ukončen

Firma Bentley se rozhodla, že už nadále nebude podporovat jeden ze svých stěžejních produktů - MicroStation PowerDraft. S tímto rozhodnutím můžeme nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je zatím všechno, co se s tím dá dělat...

Číst dál: PowerDraft bude ukončen

Změna v licencování

K 1. červnu 2021 provedli Bentley dlouho ohlašovanou a několikrát odkládanou změnu v technologii, jak Bentley Licenční Server (BLS) přiděluje a zprovozňuje licence Bentley aplikací jednotlivým uživatelům. To nejdůležitější řekněme hned na začátku článku. Změna je to užitečná jak pro Bentley, tak i pro uživatele, nicméně některým uživatelům to může přinést určité, avšak snadno odstranitelné potíže.

Číst dál: Změna v licencování

Stahování Bentley aplikací - nový způsob

Bentley v posledních měsících dost významně předělali své "internetové rozhraní". Pokud se SELECT uživatel přihlásí do svého účtu, může být překvapen a zmaten, protože několik let fungující postupy už nenajde. Je třeba se naučit jiný postup typu "tady kliknu - sem kliknu - tady se mi to rozbalí".

Číst dál: Stahování Bentley aplikací - nový způsob

Bentley něco důležitého ukončují

Na přelomu roku 2019/2020 rozeslali Bentley, nejdříve v angličtině, a pak i v podivné češtině svým uživatelům email s titulem: "Důležité oznámení: SELECTserver, desktopové aplikace a politika podpory společnosti Bentley".

Číst dál: Bentley něco důležitého ukončují

Bentley zase něco ukončují...

V těchto dnech firma Bentley rozesílá svým zákazníkům email s kuriózním (nesrozumitelným) záhlavím a především s děsivým titulkem. Úkolem tohoto článku je vysvětlit, co to Bentley vyvádějí a především uklidnit polekané uživatele.

Číst dál: Bentley zase něco ukončují...

Podpora aplikací Bentley - aktualizace

Důležitá aktualizace politiky podpory společnosti Bentley

Od 1. ledna 2019 mají následující starší verze softwaru společnosti Bentley zastavenou podporu:

  • Desktopové aplikace, V8, XM, 2004, SE Edition, V5, 95 Edition
  • ProjectWise, všechny verze V8i (Dříve SELECTseries)

Číst dál: Podpora aplikací Bentley - aktualizace

Nový CONNECT Licensing

CONNECT Licensing je nový licenční model Bentley, který poskytuje vyšší bezpečnost a optimalizuje používání produktů podle pravidel Bentley SELECT Subscriptions.

Číst dál: Nový CONNECT Licensing

CONNECTION Client - zdroje informácií

Zoznam odkazov na informácie k téme nového systému registrácie, inštalácii a používaniu aplikácie CONNECTION Client.

Číst dál: CONNECTION Client - zdroje informácií

CONNECTION Client - instalace

Rýchly postup kde nájsť inštaláciu aplikácie CONNECTION Client pre podporu nového licencovania Bentley. Podmienkou je existencia Vášho účtu na portáli Bentley SELECT services (connect.bentley.com).

Číst dál: CONNECTION Client - instalace