Nový MicroStation CONNECT Update 5

Dne 18.5.2017 Bentley zveřejnili novou českou verzi MicroStationu CONNECT Edition - Update 5. Verze 10.05.00.40.

Jednotlivé - zatím dostupné - jazykové mutace (čeština, němčina, polština, turečtina) jsou k dispozici jako tzv. "Language Packy" - které je třeba instalovat k základní ("full") anglické verzi. SELECT uživatel si nyní musí stáhnout a nainstalovat anglickou verzi (ze dne 9.5.2017) - cca 1 GB balík, a poté stáhnout a nainstalovat český "language pack" - cca 10 MB.

Zda bude k dispozici i základní instalace české mutace této verze MicroStationu nevím, ale předpokládám, že později ano.

V této verzi je již fungující CONNECT Školitel - doprovodná aplikace, která by praktického uživatele měla zajímat. Přibylo také asi 30 nových možností a postupů, které jsou popsány v on-line Nápovědě v kapitole "What's New in Update 5".

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů

Lidí v této konverzaci

 • Dobrý den, je lepší předchozí verze odinstalovat, nebo je možné instalovat na předchozí verzi.

 • Instalační script pro MicroStation CONNECT Edition umožňuje instalovat novou verzi PŘES stávající (používanou) starší verzi CONNECT Edition. Aktuálně "Update" řada došla k číslu 5. A tak je možné aktuální novinkou přehrát libovolnou starší CONNECT verzi MicroStationu Update 1, Update 2,..., Update 4). Instalace je rychlejší, protože dojde k nahrazení jen potřebných nových souborů. Navíc nový MicroStation převezme nastavení ze starého (pokud to je možné), a zůstane zachována i struktura pracovních prostředí a pracovních sad - pokud je uživatel v dřívější verzi používal.
  Musím však upozornit na možné problémy typu:
  Instaluji nový ANGLICKÝ MicroStation přes starý ČESKÝ MicroStation. Jak bude mluvit nový MicroStation?
  Mám ve starém MicroStationu navíc nějakou aplikaci, budu ji mít i v novém?
  Ne vždy je možné vše ze starého MciroStationu přenést do nového - - - potencionální problémy: struktury pracovních sad se od původní "Update 0" verze změnily. V nových verzích mohou být změněny některé systémové proměnné, a tak "něco naprsoto obyčejného" - třeba knihovny buněk, které byly dříve po ruce, je nutné po Upgradu znovu vyhledat ap.
  Nicméně, i přes tato drobná dílčí nebezpečí doporučuji dosud používanou verzi MicroStationu CONNECT neodinstalovávat, ale novou verzi instalovat jako Upgrade stávající.
  Poznámka: Nic z výše uvedeného neplatí pro verzi V8i. Platí to pouze pro Upgrade v rámci nové verze CONNECT Edition.

 • Doplnění - druhého odstavce:
  Od 25.května je možné si stáhnout i základní (kompletní) instalaci této verze MicroStationu CONNECT v českém jazyce.