Rychlý úvod... česká verze

V posledních několika verzích MicroStationu a PowerDraftu získal uživatel sympatickou (protože krátkou - cca 80 stran) PDF učebnici pro naprosté začátečníky. V angličtině se tento užitečný průvodce jmenoval MicroStation Quick Start Guide, do češtiny přeložená verze se jmenovala MicroStation Rychlý průvodce.

I když název explicitně odkazuje na MicroStation, mohou tuto příručku bez výhrad používat i uživatelé PowerDraftu. Knihu (přesněji PDF soubor) není třeba dlouho hledat, lze ho vyvolat přímo z nabídky Nápověda.

Poznámka: Pro otevření Rychlého průvodce je třeba mít nainstalován Acrobat Reader V7 nebo pozdější, popř. něco podobně fungujícího.

Ve verzích V8i SS2 a V8i SS3 byl nainstalován  český překlad originálního anglického Quick Start Guide, v němž se čtenář dozvěděl základní informace o možnostech MicroStationu/PowerDraftu při 2D kreslení. Pro novější verze: V8i SS3 (Update 1,2 a 3) však Bentley připravili novinku, a tento "obyčejný 2D průvodce" byl nahrazen novou knihou - úvodem do 3D modelování (včetně kompozice výkresu, práci s řezi ap.). Tato nová kniha zatím nebyla do češtiny přeložena, a tak uživatel české verze MicroStationu V8i SS3 (Update 1, nebo 2, nebo 3) dostává (a v nabídce Nápověda si může otevřít) novou anglickou 3D učebnici.

Nechci nyní polemizovat o tom, zda je užitečnější a příjemnější se základy MicroStationu naučit z 2D nebo 3D učebnice. Účelem tohoto článku je dát uživatelovi nové české verze na výběr z obou knih - 2D české, nebo 3D anglické (protože ta zatím není do češtiny přeložena). 

Zde si můžete stáhnout 2D českého Rychlého průvodce.

Poznámka: 2D český Rychlý průvodce se může hodit i uživatelům, kteří používají starší verze MicroStationu/PowerDraftu (určitě od verze XM a možná i od ještě starších verzí), protože základní technologie používání se příliš nezměnila, pouze ikonky a nabídky mohou vypadat trochu jinak.

 

 

 

 

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře