Bentley mění ceny, přesněji zdražují

Pod pláštíkem koronavirové krize Bentley opět po roce (naposledy v dubnu 2019) změnili ceny všech svých produktů pro zákazníky na celém světě, a tedy i v České republice.

Jedná se o nárůst ceny přibližně o 7,9%. A týká se všech produktů. (Porovnání se zdražením v roce 2019: Tehdy to bylo přibližně o 6%). Jaká je cenová situace na Slovensku, a tedy v celé eurozóně, vám prozradí pracovníci firmy iNGs.

Nárůst cen je všeobecný, jak u trvalých (perpetual) licencí, tak i SELECT poplatků za licenci, tak i u poplatků za pronájem licencí. Takové licence si uživatel nekupuje natrvalo, ale pronajímá si je na určitý čas.

Aktuální ceny vybraných (základních) produktů pro české zákazníky v korunách naleznete na stránkách firmy axis. Naleznete zde ceny za trvalou licenci, roční SELECT poplatek na příslušnou licenci, a také cenu za čtvrtletní pronájem licence v rámci SELECT programu.

=========================

Poznámka spíše politická, než ekonomická:

Protože český uživatel musí nakupovat Bentley produkty za české koruny, tak platí výrazně více, než uživatel slovenský, který "má povoleno" nakupovat v eurech. Pro porovnání:

1 trvalá licence MicroStationu v ČR - - - 186 345 kč
1 trvalá licence MicroStationu na Slovensku - - - 4 778 €

Kdyby se podle toho počítal aktuální kurs koruny k euro, vyšlo by přibližně 38,9 kč za 1 €. Dnešní kurs (6.5.2020) je přibližně 27,01 kč za €. Kdyby mohl český uživatel platit při nákupu jedné trvalé licence MicroStationu eurem, tak by v přepočtu zaplatil jen 129 323 kč.

Pokud nakupujete Bentley aplikace a zároveň jste odpůrci zavedení eura v České republice, je to jistě pro vás důvod k zamyšlení. 

 

 

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře