CAD Lexikon

Jak získat zakoupený Bentley program?

Tento článek je určen pro zákazníka Bentley, který nemá zakoupenu službu Bentley SELECT, pouze zakoupil licenci na nějaký produkt a těší se, co všechno od Bentley dostane. Jenže doby, kdy zakoupení (nějakého) softwaru znamenalo získání krabice s disketami, CéDéčkem, DýVýDýčkem, knihami, upomínkovými předměty, dotazníky, a podobnými hmotnými předměty je pryč. Po zakoupení programu (resp. licence pro program) obdrží zákazník Bentley pouze jeden PDF soubor, a to e-mailem. 

Toto PDF je pro čekého (a slovenského) zákazníka v češtině, ale díky několika kuriózním formulacím, je obtížné se v něm rychle orientovat.

PDF obsahuje kromě nezbytných formalit a trochy balastu dvě zásadní informace: 

1) Odkaz, na němž je možné stáhnout zakoupený program

2) Aktivační klíč (licenční údaje)

Na obrázku je výsek z tohoto PDF, zelené vpisky se snaží vysvětlit, kde tyto důležité informace naleznete.

alt

Pokud klepnete na "Odkaz, z něhož je možné stáhnout zakoupený program" (v původní Bentleyovštině to je "Ověřovací klíč"), tak se ocitnete v Bentley "stahovacích" stránkách, kde je předvybrán program, který jste zakoupil. Vy zvolte jazykovou mutaci a případně verzi a program stáhnete. (Stahování po klepnutí na tlačítko Download zajistí vaše Windows - popř. stahovací program, který používáte.)

alt

Důležité upozornění: Některé Bentley programy potřebují "něco navíc", aby mohly být vůbec nainstalovány a spuštěny - např. Prerequisite Pack; pokud tomu tak je - pak jsou při stahování "nabídnuty" i tyto části k samostatnému stažení. Obecná rada je jednoduchá - stáhněte (a nainstalujte) všechno, co vám Bentley se zakoupeným programem nabídnou.

Podrobnosti o tom, jak zadat do zakoupeného programu Aktivační klíč naleznete v tomto článku

Pokud jste abonentem služby Bentley SELECT, pak v tomto článku jsou popsány postupy, jak si stáhnout z portálu SelectServicesOnLine Bentley programy.

Poznámka: PDF se zakoupeným produktem (viz první obrázek) se občas mění a inovuje, pokud k tomu dojde i v budoucnu, pak mne na to, prosím, upozorněte, abych mohl informace v tomto článku aktualizovat.

 

Prosím zaregistrujte se pro psaní komentářů
  • Žádné komentáře