Vyplněná oblast s otvorem

Uzavřené prvky (jakékoliv) je možné vyplnit barvou (nebo také gradientem - více barvami, které se nějak míchají). Někdy je však třeba zohlednit situaci, kdy uvnitř vyplňovaného uzavřeného prvku leží jiný - pochopitelně menší - uzavřený prvek, který tvoří otvor.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Výběr podle stylů

Pokud uživatel při naplňování výběrové množiny (nástroj Vybrat prvek) rozkryje pomocí šipky vpravo dole v okně Parametry funkce další možnosti, snadno nahlédne, že výběr je možné provádět podle atributů, a to i kombinovaně (např. všechny žluté prvky ve vrstvě "kanalizační vedení").

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Horní a dolní index v textu

V dialogu Textový Editor je možné při vytváření nového textového prvku určit, že nějaké znaky, nebudou "plnohodnotné", ale ukáží se jako dolní nebo horní index.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Pravidla zobrazování

V poslední verzi MicroStationu CONNECT Edition Update 16 přichází nenápadná, avšak užitečná novinka: Možnost doplnit definice Stylu zobrazení o pravidlo zobrazování (Display Rules). Uživatel tak získá jedinečnou možnost zobrazovat prvky (2D i 3D) "nějak jinak" podle jejich geometrických vlastností.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Tmavé rozhraní

V MicroStation CONNECT Edition Update 16 nabídli Bentley designeři zajímavou módní novinku: Tmavé rozhraní (Dark Interface). Tato možnost se objevuje postupně v různých (nejen CAD) aplikacích a získává si u uživatelů (podle mne) až nečekanou oblibu.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Dynamické rolování v pohledu

V několika posledních verzích MicroStationu/PowerDraftu CONNECT Edition zmizela možnost dynamického rolování v pohledech. Důvod není jasný, nicméně pokud jste tuto možnost v předešlých verzích používali, a nyní vám chybí, lze to snadno napravit.

Čítať ďalej: Dynamické rolování v pohledu

Středisko komponent

Středisko komponent slouží k umisťování buněk (2D i 3D) do modelu (2D i 3D). Buňky připraveny nejsou ve standardní knihovně buněk (.CEL), ale v jiném, modernějším úložišti, v cloudu.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Výzva u kurzoru

V posledních verzích MicroStationu CONNECT Edition (a ve všech odvozených produktech) nabídli tvůrci uživatelského rozhraní novinku. Možnost zobrazovat výzvy (prompts) k jednotlivým nástroj, úlohám a postupům v plovoucí bublině u kurzoru.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Staré fonty v nové verzi

Uživatel, který přechází z nějaké starší verze MicroStationu (PowerDraftu, Bentley View, apod.) by neměl zapomenout na jednu drobnost, která kdykoliv v budoucnosti může přinést nikoliv velké, avšak nepříjemné problémy. Textové prvky v nové verzi "vypadají" jinak, než ve staré verzi.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Zaokrouhlování hodnoty kóty

I když je možné pro prvky-kóty nastavit mnoho nejrůznějších parametrů, tak jeden - pro některé uživatele - důležitý parametr nelze pro kótovací styl (a potažmo pro všechny kóty, které jsou tímto kótovacím stylem definovány) určit. Mluvím o zaokrouhlení naměřené hodnoty na kótovací čáře.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej