Staré fonty v nové verzi

Uživatel, který přechází z nějaké starší verze MicroStationu (PowerDraftu, Bentley View, apod.) by neměl zapomenout na jednu drobnost, která kdykoliv v budoucnosti může přinést nikoliv velké, avšak nepříjemné problémy. Textové prvky v nové verzi "vypadají" jinak, než ve staré verzi.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Zaokrouhlování hodnoty kóty

I když je možné pro prvky-kóty nastavit mnoho nejrůznějších parametrů, tak jeden - pro některé uživatele - důležitý parametr nelze pro kótovací styl (a potažmo pro všechny kóty, které jsou tímto kótovacím stylem definovány) určit. Mluvím o zaokrouhlení naměřené hodnoty na kótovací čáře.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Prostředí V8i dostupné v CONNECT verzi

V nejnovější verzi MicroStationu CONNECT Edition - Update 14 (verze 10.14.00.105) má uživatel možnost snadno a především rychle přepnout standardní CONNECT uživatelské rozhraní (tj. pásy neboli ribbony) do starého, známého, V8i uživatelského rozhraní.

Čítať ďalej: Prostředí V8i dostupné v CONNECT verzi

Uživatelovy nesnáze (6.)

Překvapení - zpravidla nepříjemná - někdy čekají uživatele na nečekaných místech a jejich příčina může být docela překvapivá. Například může být provoz MicroStationu omezen proto, že uživatel nemá nainstalován nějaký jiný software.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Výpočet objemu určeného sieťou (mesh)

S aplikáciou MicroStation môžete spočítať objemy a plochy 3D telies. To je asi známe. No viete že je možné zrátať aj objem, ktorý , ktorý je určený ako nepravidelná „výseč“ priestoru ? Napríklad to môže byť objem nasypanej haldy materiálu ako v našom prípade.

Čítať ďalej: Výpočet objemu určeného sieťou (mesh)

Panely nástrojů v CONNECT

Uživatel MicroStationu nebo PowerDraftu používající verzi V8i zažívá zpravidla při přechodu na novou verzi CONNECT Edition potíže, protože si musí zvyknout na významnou změnu v uživatelském prostředí - místo panelů nástrojů je nucen používat pásy (ribbony).

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Symboly v textovém prvku

V dialogu Textový editor můžete zadávat nejen obyčejná písmena a cifry, nýbrž jakýkoliv znak z Windows-aktuální UNICODE tabulky. Stačí vědět, jak se k UNICODE znakům v Textovém editoru "dostat". Je to celkem snadné, a tento článek vás to v několika minutách naučí.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Odstup vynášecích čar

Při nastavování parametrů kót v kótovacím stylu je možné v některých parametrech "kouzlit" a zajistit tak nečekané možnosti. Ukážeme si to na příkladu, jak změnit způsob nastavení odstupu (popř. délky) vynášecí čáry.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Buňky v CONNECT

V minulém článku jsme zjišťovali, jak se změnily možnosti při umisťování nového textového prvku do modelu mezi verzemi V8i a CONNECT. Zkusme nyní něco podobného provést u buněk. Porovnejme, jak se s příchodem nové CONNECT verze změnila práce s buňkami.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej

Umístění textu v CONNECT

Některé nástroje a postupy se sice při přechodu od verze V8i do verze CONNECT Edition v MicroStationu příliš uvnitř nezměnily, avšak jejich venkovní prezentace je odlišná. Jinak řečeno nástroj funguje stejně - možná s nějakými drobnými vylepšeními - ale jeho uživatelské rozhraní je změněno. A to někdy tak, že se zkušený V8i-uživatel může domnívat, že je všechno jinak - i uvnitř nástroje. Většinou se jedná o zbytečnou paniku a stačí pár akcí typu "pokus-omyl" a bývalý V8i-uživatel se stane CONNECT-uživatelem. V tomto článku si ukážeme jednu z výrazných změn v uživatelském rozhraní, která však takřka nemá vliv na práci s nástrojem, a pokud ano, tak v dobrém. Ukážeme si, jak nově vypadá nástroj Umístit text.

Zaregistruj sa, ak chceš čítať ďalej